Seychely

Indický oceán

Seychely patria medzi najviac exkluzívne miesta pre svadobnú cestu a svadbu na pláži v celej exotike. Seychelské súostrovie sa pýši krásnymi piesočnými plážami, unikátnymi prírodnými rezerváciami, bohatým podmorským svetom a množstvom aktivít na najväčších ostrovoch. Spolu s Mauríciom a Maledivami patria Seychely medzi perly Indického oceánu.

Seychely

Svadba na Seychelách, na svetoznámych exotických ostrovoch v Indickom oceáne. Čaká vás svadba na piesočnatej pláži ostrova Mahé, La Digue, Praslin a ďalších ostrovčekoch v tropickom raji.

Cena svatebního obřadu od
€ 440
Cena svatební cesty od
€ 1 226
Zahrnuje:
100% zľava pre nevestu
All inclusive
Benefity pre novomanželov
Garancia najnižšej ceny
Garancia poistenej CK
Možno aj bez leteniek
Možnosť privátnych viliek s bazénom
Privátne transfery

Seychely

Zelené tropické ostrovčeky uprostred šíreho Indického oceánu, to sú Seychely, ktoré patria medzi najviac exkluzívne miesta v exotike na svete.

Súostrovie Seychely leží v západnej časti Indického oceánu. Celkom 115 ostrovov a ostrovčekov vytvára spoločne len 457 km2 pevniny – zvyšných takmer 1,5 milióna štvorcových kilometrov, ktoré k Seychelám patria, tvoria fantastický svet oceánu. Niet divu, že Seychely sú okrem relaxácie na pláži aj rajom podmorského sveta a jachtárov.

Seychely sú najstarším žulovým súostrovím na svete. Z Indického oceánu sa vynorili pred 65 miliónmi rokov. Sú unikátne okrem iného tým, že ich tvoria ostrovy dvoch druhov.

Srdce Seychel, to sú tzv. Vnútorné ostrovy. Teda 41 hornatých zelených ostrovov ak tomu 2 koralové (Bird Island a Denis Island). Vnútorné ostrovy sú kultúrnym a ekonomickým centrom Seychel, tu sa nachádza väčšina rezortov, svetoznáme pláže s žulovými balvanmi a taktiež tu žije väčšina seychelských obyvateľov.

Najznámejší z Vnútorných ostrovov je Mahé (ktorý je zároveň hlavným ostrovom Seychel), ďalej Praslin, La Digue a Silhouette. Väčšina malých ostrovčekov v okolí sú potom obľúbenými cieľmi pre krátke výlety (napr. ostrov Cerf, dostupný 10 minút loďkou z Mahé), neobývanými prírodnými rezerváciami alebo privátnymi ostrovčekmi s absolutným súkromím pre niekoľko málo hostí: ostrov Chauve-Souris, Cousine, Denis Fregate Island či North Island.

Ďalej na juhozápad leží v dĺžke 1.200km nekonečný vodný svet 72 Vonkajších seychelských ostrovov, ktoré predstavujú ploché koralové atoly s kokosovými palmami. Sú prevažne neobývané a rozdelené do piatich lokalít: Južné koralové ostrovy, skupina Amirantes, Alphonse, Farquhar a Aldabra, ktorej atol Aldabra je najbohatším ekosystémom na našej planéte. Tieto ostrovy sú skutočným strateným rajom na zemi.

Seychely sa pýšia jedinečnou flórou i faunou, mnoho druhov rastlín a živočíchov sa vyskytuje iba na týchto ostrovoch. Symbolom Seychel sú obrie korytnačky a tiež najväčšie kokosové orechy sveta Coco de Mer, s váhou až 20kg, ktoré sú symbolom plodnosti. Údolie Vallée de Mai na ostrove Praslin, kde unikátne rastie okolo 4.000 týchto kokosových paliem, je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Vo vodách Indického oceánu na ohromnom priestore Seychelského súostrovia žije okolo 1.000 druhov rýb a ďalších morských živočíchov, vrátane morských korytnačiek, rajov a mnohých druhov žralokov. Vzácneho žraloka veľrybieho je na šírom oceáne možné zahliadnuť najčastejšie v jesenných mesiacoch.

Napriek tomu, že sa Seychely nachádzali na dôležitej obchodnej križovatke s Indiou, dlhé stáročia zostávali bez trvalého osídlenia. Prvými obyvateľmi tohto strateného raja boli paradoxne piráti. Až v 18. storočí na ostrovoch zriadilo svoju kolóniu Francúzsko, a ostrovy dostali názov podľa vtedajšieho ministra financií – Jeana Moreaua de Séchelles.

Rovnako ako na Mauríciu, tak aj na Seychelách sú miestni obyvatelia veľmi milí a pohostinní. Seychely nemajú pôvodné obyvateľstvo, dnešní Seychelania sú potomkami prisťahovalcov, predovšetkým z Francúzska, Afriky a Indie. Miestna kultúra je rozmanitá, rovnako ako kuchyňa, ktorá nesie tradície európskej, domácej kreolskej a orientálnej kuchyne.

Svadba na Seychelách je právne platná, rovnako ako na Mauríciu. Na svadbe alebo len samotnej svadobnej ceste na Seychelách dostanú novomanželia romantické benefity.

Prežite svoju svadbu na Seychelách, v raji piesočných pláží a exotických ostrovčekov!

100% zľava pre nevestu
All inclusive
Benefity pre novomanželov
Garancia najnižšej ceny
Garancia poistenej CK
Možno aj bez leteniek
Možnosť privátnych viliek s bazénom
Privátne transfery

Seychely ležia v tropickom rovníkovom pásme s oceánskou klímou, a preto tu nie sú počas roka výrazné teplotné rozdiely. Seychely sú celoročné turistické destinácie, avšak jednotlivé mesiace roka sa od seba ľahko líšia, a lákajú tak rôzne typy návštevníkov.

Celoročne sa denná teplota vzduchu na Seychelách pohybuje medzi 24-31 °C, teplota vody potom medzi 27-29 °C.

Na Seychelách, rovnako ako na Mauríciu, sa striedajú dve ročné obdobia: leto a zima.

Od novembra do apríla panuje miestne leto. Je to sezóna vyšších teplôt a vlhkosti, kedy je väčšia pravdepodobnosť zrážok v podobe krátkych prepršiek. Vďaka tomu sa na Vnútorných ostrovoch darí bujnej zelenej vegetácii (na vzdialených Vonkajších ostrovoch prší len zriedka).

Od mája do októbra, v období miestnej zimy, fúka juhovýchodný pasát. Vtedy prevažuje miernejšia vlhkosť vzduchu a teploty sú priemerne nižšie.

Avšak nech je ktorékoľvek ročné obdobie, počasie na Seychelách je veľmi premenlivé a vďaka miestnym vplyvom sa aktuálne počasie môže líšiť z ostrova na ostrov, alebo dokonca v rámci jedného väčšieho ostrova.

V období od decembra do februára sa v Indickom oceáne môžu tvoriť cyklóny, ktoré sa dlhodobo Seychelám vyhýbajú. Avšak ich predvídateľnosť v súvislosti s globálnymi klimatickými zmenami dnes už neplatí a môžu sa objaviť aj v iných sezónach.

Počasie na Seychelách praje mnohým rôznym aktivitám. Všetky si užijete celoročne, ale sú mesiace, ktoré ešte mierne vynikajú nad inými: napr. potápanie a šnorchlovanie na Seychelách je najviac atraktívne v apríli a máji alebo v októbri a novembri. Rybárčenie najviac praje sezóna od októbra do apríla. Pre prechádzky a treky je vďaka osviežujúcemu vetríku a nižším teplotám najviac obľúbené obdobie od mája do septembra. Pre jachtárov, surfing a windsurfing je najlákavejšie obdobie od mája do septembra, kedy juhovýchodný pasát fúka do plachiet.

Doba letu na Seychely je cca 12 hodín v závislosti od voľby dopravcu a letového spoja.
Seychelská rupia
+0430

Očkovanie nie je povinné

Svadba na Seychelách, to je svadba na pláži v exotike so zľavami pre novomanželov.

Svadba na Seychelách je právne platná a koná sa priamo na pláži rezortu, kde ste ubytovaní na svadobnej ceste. Na svadobný obrad tak nemusíte nikam dochádzať. Každý rezort má svoje špeciálne miesto na svadbu a často si snúbenci vyberajú, či chcú svadbu na pláži, alebo napríklad v altánku či tropickej záhrade.

Zľavy pre svadobnú cestu platia ako pri právne platnej svadbe na Seychelách, tak aj pre novomanželov, ktorí mali svadbu na Slovensku a predložia svoj sobášny list. Benefity od rezortov ponúkame aj pre okrúhle výročia svadby vždy po piatich rokoch od svadby.

Svadba v Story Seychelles 4* Superior

Povedzte si svoje "áno" na bielej piesočnatej pláži na ostrove Mahé

Cena: € 1 200
Svadba v Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5*

Svadba na Seychelách na ostrove Silhouette, kde sa nachádza jediný rezort

Cena: € 1 125
Svadba v Anantara MAIA Luxury Resort & SPA 5*

Váš "veľký deň" v jednom z najluxusnejších seychelských rezortov

Cena: € 2 130
Svadba v DoubleTree by Hilton Seychelles Allamanda Resort & Spa 4*

Svadba na Seychelách v obľúbenom rezorte s krásnou bielou plážou na ostrove Mahé

Cena: € 440
Svadba v Constance Lemuria 5*

Svadba na jednej z troch najkrajších pláží sveta - Anse Georgette, kde sa liahnu aj korytnačky.

Cena: € 1 365
Svadba v Constance Ephelia 5*

Svadobný deň v luxusnom rezorte s najväčším kúpeľným centrom v Indickom oceáne

Cena: € 1 105
Svadba v Hilton Seychelles Northolme Resort & Spa 5*

Svadba na Seychelách v plážovom rezorte určenom iba osobám starším ako 13 rokov

Cena: € 480

Zľavy pre svadobnú cestu platia ako pri právne platnej svadbe na Seychelách, tak aj pre novomanželov, ktorí mali svadbu na Slovensku a predložia svoj sobášny list. Benefity od rezortov ponúkame aj pre okrúhle výročia svadby vždy po piatich rokoch od svadby.

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5*

Svadobná cesta na Seychelách v rezorte svetoznámej značky Hilton, ktorý je jediným rezortom na ostrove Silhouette.

Cena: € 1 541
Story Seychelles 4* Superior

Severozápadné pobrežie ostrova Mahé ukrýva tento jedinečný hotelový komplex odkazujúci na históriu Seychel a ponúka 7 reštaurácií s barmi a krásnou piesočnou plážou.

Cena: € 1 325
Hilton Seychelles Northolme Resort & Spa 5*

Svadobná cesta na Seychelách v rezorte svetoznámej značky Hilton, ktorý ponúka ubytovanie iba vo vilách a pre hostí starších ako 13 rokov

Cena: € 1 740
Coral Strand Hotel 3*

Príjemné ubytovanie s výhľadom na zátoku Beau Vallon, pestrou ponukou reštaurácií a priateľským personálom.

Cena: € 1 226
Constance Lemuria 5*

Luxusný a napriek tomu priateľský rezort na ostrove Praslin sa rozkladá pri dvoch piesočných plážach a ponúka vlastné 18-jamkové golfové ihrisko.

Cena: € 1 921
Constance Ephelia 5*

Luxusný hotelový rezort s najväčším kúpeľným centrom v Indickom oceáne, vilkami s privátnym bazénom pri dvoch piesočných plážach s kulinárskymi zážitkami.

Cena: € 1 757
Anantara MAIA Luxury Resort & SPA 5*

Luxusný hotelový rezort s privátnymi vilkami s bazénom, službami all inclusive vr. butlera a nádherným výhľadom na Indický oceán

Cena: € 5 980
DoubleTree by Hilton Seychelles Allamanda Resort & Spa 4*

Svadobná cesta na Seychelách v obľúbenom rezorte s krásnou bielou plážou a iba 30 izbami na hlavnom ostrove Mahé

Cena: € 1 461
Jana & Martin

Svadba na Seychelách Jany a Martina v rezorte DoubleTree by Hilton Seychelles Allamanda Resort & Spa 4*

Krásný dobrý den, chtěli by jsme moc poděkovat za zprostředkování naší vysněné svatby na Seychelách, především paní Petře, která se o nás starala jako o vlastní, byla kdykoliv k dispozici, pomohla nám s naší jazykovou bariérou na místě, :grin: a byla vážně skvělá, kdykoliv jsme cokoliv potřebovali! Prostě za nás jí i celému týmu, který se na svatbě podílel velké díky:clap:
Svatbu nám několikrát překazil pan Koronavirus, měnili jsme i destinaci,ale až do třetice to vyšlo…asi to tak mělo být,svatba byla krásná a nezapomenutelná:palm_tree::hearts:
Rádi by jsme se na místo někdy vrátili, třeba na výročí :clinking_glasses:
Celému týmu Yachtvedding děkujeme za full service:100:

Jana
Petra & Jan

Svadba na Seychelách Petry a Jána v rezorte Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5*

Díky moc. Úžasný, děkujeme 👍

Jan
Martina & Miroslav

Svadba na Seychelách Martiny a Miroslava v rezorte Svadba v Story Seychelles 4* Superior

Děkujeme moc za všechno Peťulko, bylo to a je úžasné 🙂

Martina
Denisa & Daniel

Svadba na Seychelách Denisy a Daniela v rezorte Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5*

Dobrý den,

mockrát děkujeme za přání a že jste nám pomohli se splněním našeho snu o svatbě v ráji. 🙂

Byl to opravdový ráj a se vším jsme byli velice spokojeni.

Denisa
Marcela & Zdeněk

Svadba na Seychelách Marcely a Zdenka v rezorte DoubleTree by Hilton Seychelles Allamanda Resort & Spa 4*

Vážená paní Baitles, touto cestou bychom Vách chtěla ještě jednou poděkovat za asistenci, kterou jste nám poskytla. Budeme vzpomínat hodně dlouho. Bohužel již doma. Děkujeme 🙂

Marcela
Veronika & David

Svadba Veroniky a Davida v Grécku v Andromeda Villas na rozprávkovom Santorini

Dobrý den,

jen bych Vás chtěl informovat, že svatba dopadla moc dobře. Byli jsme naprosto spokojení a jsme moc a moc šťastní, že jsme využili služeb Yachtwedding. Tímto emailem Vám chci za nás moc poděkovat.
Máme krásný zážitek na celý život. Už to vypadalo všelijak, chvíli jsme byli opravdu zoufalí, avšak všechno dobře dopadlo a ještě jednou bych rád poděkoval za trpělivost a ochotu, zejména Vám paní Borčická.

Moc děkujeme,

David
Petra & Pavel

Svadba na Mauríciu Petry a Pavla v luxusnom rezorte Marriott The Westin Turtle Bay 5*

Dobrý den,

Zítra jdeme společně s manželem na matriku vše podat. Přeložený oddací list by měl být také zítra, kdybych cokoli potřebovala ozvu se. Jinak se týče dovolené jinak vše bylo v pořádku a věřím, že toto nebyla poslední cesta na mauricius. Jeden dotaz bych přeci jenom měla, kdybychom se rozhodli jet znovu na mauricius, pořádáte i klasické zájezdy nebo pouze svatby a výročí v zahraničí ? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Petra
Monika & Martin

Svadba na Mauríciu Moniky a Martina v rezorte La Pirogue 4* Superior

Monika s Martinom si priali svadbu na pláži a zvažovali viacero variantov. Nakoniec si pre svoj svadobný deň a svadobnú cestu v raji vybrali exotiku Maurícia a palmový rezort La Pirogue 4* Superior na krásnej bielej pláži vo Flic en Flac.

Novomanželov fotil náš dvorný fotograf štúdio Nat & Jude.

Novomanželom blahoželáme!

Alena & Tomáš

Svadba na Mauríciu Aleny & Tomáša v rezorte Ravenala Attitude 4*

Děkujeme za všechno, co jste pro nás udělali. Byl to obrovský zážitek. Byli jsme se vším naprosto spokojeni a jestli mohu ještě jednou poděkujte i Michalovi, který se o nás na místě staral. Je to pohodový a fajn člověk.

Tomáš
Zuzana & Marian

Svadba na Mauríciu Zuzany & Mariana v rezorte LUX* Le Morne Mauritius 5*

Dobry den,
chceme sa Vam podakovat za skvelu pripravu a zorganizovanie nasej svadby na Mauriciu. Zaroven dakujeme aj za sluzby Vasej delegatky Terezy ktora nam bola napomocna pocas celeho pobytu.
Dakujeme

Marian

Reference:

Jana & Martin
Více
Sledujte naše novinky
Rýchla otázka

  Kontakt
  SK +421 221 025 221
  CZ +420 226 633 396
  Po – Pá: 10:00 – 17:00
  Svadba v zahraničí a svadobná cesta
  Miesta pre svadbu v zahraničí
  Miesta pre svadobnú cestu
  O spoločnosti
  Úvod | O nás | Postup pre svadbu v zahraničí | Blog Zbalené do raja | Kontakty | Zásady cookies (EU)